Jak chcete aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi.

Nedělejte všechno sami

24. srpna 2009 v 22:58 |  Plánování svatby
Vezměte tužku do ruky a sepište, co všechno se musí zařídit na svatbu: pozvánky, šaty, hostina, obřad, doklady, svědci, družičky, květiny, výzdoba...Až uvidíte ten sáhodlouhý seznam, pochopíte, proč se svatba drží na horním místě žebříčku stresů.

Můžete si vybrat několik variant, jak celou situaci řešit:

1. Udělat všechno sami s vydatnou pomocí maminek, babiček, sousedek a nastávajících tchýní. Počítejte ovšem s variantou, že se na svatbu může dostavit sbor sedřených osob, které si ještě před oltářem dloubají těsto na svatební koláčky z pod nehtů.
2. Najmout lidi, aby to udělali za vás: upekli, ušili, uvili, natiskli. To ovšem předpokládá, všechny obejít, vysvětlit, objednat, zkontrolovat, rozeslat, vytelefonovat a zaplatit. O svatebním dnu budete nervózní, jestli jste na nic nezapomněli. Na základě trpké životní zkušenosti dojdete pozdě, ale přece k závěru, že pořádat svatbu je kvalifikovaná práce pro profesionály.
3. Chcete-li se ženit a vdávat v klidu a pohodě, využijte služeb svatebního studia. Přibívá snoubenců, kteří se obracejí na svatební agentury či studia. Sílí názor, že čas jsou peníze a lépe svěřit svatbu profesionálům, než ji amatérsky zfušovat. Tato varianta je asi vhodná hlavně pro snoubence, kteří nemají moc času,žádají perfektní služby a přitom chtějí, aby byl svatební den pro všechny dnem pohody a radosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama